Riot Games şirketinin, Mayıs ayında iptal ettiği dövüş oyununa ne oldu?

Riot Games, League of Legends ve otomatik savaşçı Teamfight Tactics ile dövüş oyunları dünyasına adım atmaya başladı. Firma şu anda test aşamasında olan 2XKO oyununu da sunmaya hazırlanıyor. Ancak, Pool Party adı verilen ikinci bir dövüş oyunu projesi Riot Games tarafından Mayıs ayında gizlice iptal edilmişti. Peki oyuna ne oldu?

Riot Games dövüş oyunu projesini neden iptal etti?

Riot Ganes tarafından iptal edilen dövüş oyunu, League of Legends evreninde geçen, Super Smash Bros tarzında bir oyun olarak tasarlanmıştı. Riot’ta çalışanlar bu oyun hakkında sürekli açıklamalar yapıyordu. Projede 70-80 kişilik bir ekip çalıştıklarını söylemişlerdi. Proje iptal edilince ekibin yarısı stüdyo içinde başka görevlere atandı. Kalan kişiler ise istifa etti veya şirketten ayrıldı.

Riot Games şirketinin kıdemli iletişim direktörü Joe Hixson bu konuda açıklama yaptı. Hixson “Her zaman araştırma ve geliştirme aşamasında birçok proje bulunur ve projelerin başlatılıp durdurulması yıl içinde birden fazla kez olabilir,” dedi.

Projenin neden iptal edildiği açıkça belirtilmedi. Gelen söylentilere göre firma sürekli dövüş oyunu çıkararak kullanıcıları sıkmak istemiyor. Şu anda Super Smash Bros hala en popüler dövüş platformu oyunu olmasına rağmen, Multiversus da oyun sahnesine çıkmaya başladı.

Bu yılın başlarında Riot Games, bütçe kesintileri nedeniyle 500’den fazla çalışanı işten çıkarmıştı. Firma devam eden projeleri sürdürebilmek için bu kararı almıştı. Riot Games’in yeni projesi olan 2XKO adlı dövüş oyunu ise 2025 yılında piyasaya sürülecek. Oyunu denemek isteyenler şimdi internet üzerinden kayıt olarak alfa sürümünü oynayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x