Hamas’ın Esir Aldığı Rehine, Netanyahu’ya Ateş Püskürdü! ‘Katlettiğiniz Yetmedi mi?

7 Ekim’de İsrail’e saldırı düzenleyen Hamas militanları, esir aldığı 3 İsrailli rehinenin görüntülerini paylaştı. İsrailli rehine, Netanyahu’ya ‘Zavallısın, esir olan çocuklarını Filistinlilere ver ve bizi vergi ödediğimiz ülkelerimize geri gönder.’ dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya mesaj gönderen rehinelerden biri, sert açıklamalarda bulundu.

İsrailli rehine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

‘Benyamin Netanyahu merhaba, 23 gündür Hamas tarafından rehin tutuluyoruz. Dün tutukluların ailelerine yönelik bir basın toplantısı vardı ve biz ateşkes olması gerektiğini, sizin de bizi kurtarmanız gerektiğini biliyorduk. Siyasi, güvenlik ve askeri alanlardaki başarısızlığınızın acısını biz çekiyoruz. 7 Ekim’de neden olduğunuz ‘başarısızlığınızın’ acısını biz çekiyoruz. Çünkü (Hamas’ın saldırısı sırasında) hiçbir asker yoktu ve kimse bize yardıma gelmedi. Kimse bizi korumadı. Bizler masum vatandaşlarız, devlete vergi veren vatandaşlarız. ‘Koşulsuz’ esaret altındayız.

Bizi öldürüyorsunuz, hepimizi öldürmek mi istiyorsunuz? Ordunun bizi öldürmesini istiyorsunuz? Hepsini katlettiğiniz yetmedi mi? İsrailli sivillerin öldürülmesi size yetmiyor mu?

Biz geri dönmeyi hak ediyoruz. Şimdi tutukluları Filistinlileri ve bizi serbest bırakın, herkesi serbest bırakın, ailelerimizin yanına dönmeyi hak ediyoruz.

Bir zavallısın. 7 Ekim’de bizi savunmasız ve ordusuz bıraktın. Bugün sen de bizi bıraktın. Esir olan çocuklarını onlara (Filistinlilere) ver ve bizi vergi ödediğimiz ülkelerimize geri gönder.’

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın yayınladığı rehine videosunun “Zalim bir psikolojik propaganda” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x