Tecno Phantom V Flip’in çıkış tarihi netleşti

Tecno, katlanabilir telefon dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Bugün Phantom V Flip modelinin lansman tarihini duyurdu. Tecno’nun bu yeni ürünüyle Samsung, Motorola, OPPO gibi devlerin katlanabilir telefonlarıyla rekabet etmesi bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse, Tecno bu yılın başında Phantom Fold V modelini piyasaya sürmüştü.

22 Eylül‘de Singapur’da düzenlenecek bir etkinlikle Phantom V Flip modeli tanıtılacak. Etkinlik yerel saatle 15.00’te başlayacak. Tecno, bu yeni cihazla katlanabilir telefonların tarzını ve işlevselliğini yeniden tanımlama konusundaki kararlılığını vurguluyor. Lansman davetinde Phantom V Flip hakkında herhangi bir detay belirtilmemiş olsa da, cihazın ince bir tasarıma sahip olacağını tahmin ediyoruz. Bu etkinlikte sadece telefon değil, MegaBook T1 2023 adlı 14 inçlik bir laptop da tanıtılacak.

Tecno Phantom V Flip’in çıkış tarihi netleşti

Duyumlara göre, Phantom V Flip modeli, diğer katlanabilir telefonlardan farklı bir arka panel tasarımına sahip olacak. Telefonun arka yüzünde, dış halkada iki kamera sensörü ve bir LED flaş birimi barındıran dairesel bir modül bulunuyor. Bu modülün iç kısmında ise 1,39 inçlik ikincil bir ekran yer alıyor. Diğer katlanabilir telefonlarda kamera ve ekran genellikle ayrıdır, ancak Tecno bu tasarımıyla farklılık yaratmayı amaçlıyor.

Tecno Phantom V Flip‘in teknik özelliklerine gelecek olursak; Google Play Console listesinde cihazın FHD+ çözünürlükte olacağı belirtiliyor. 6,75 inç AMOLED ekranın 144Hz yenileme hızına sahip olması bekleniyor. Yonga seti olarak Dimensity 1300 kullanılacak. Cihazın 8GB RAM’le gelmesi ve kutusundan Android işletim sistemiyle çıkması bekleniyor. FCC listesinde ise cihazın 1.165 ve 2.735mAh kapasiteli çift pil ile geleceği ve 45W hızlı şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x